17مرداد، روز خبرنگار

بنظرم یکی از دشوارترین یادداشت‌های که می توان نوشت، نگارش در مورد افرادی است که خود خالق یادداشت هستند. خبـرنگاران، تصویرگران لحظه‌ها هستند. آنان کمتر می‌توانند متن خود را چندباره ویرایش کنند چون قدر لحظه را می‌دانند و فرصت‌سوزی در حرفه شان جایی ندارد و سرعت عمل و انتقال خبر مهمترین ویژگی شغلی آنان است.

به راستی چگونه می‌شود در مورد انسان‌هایی نوشت که مشکلات و سختی‌های شغلی‌شان با هیچ شغلی دیگری قابل قیاس هم نیست. در دنیای امروز که بیش از همیشه با بروز تحولات بسیار در عرصه تکنولوژی، اطلاعات و اخبار به بهترین شکل ممکن در اختیار جامعه قرار می گیرد حاصل تلاش همین افرادی است که با تمام سختی ها از جان، روح و قلب خویش برای اعتلای این مرز و بوم در تمام زمینه ها مایه می‌گذارند. بدون شک دستیابی به قله‌های پیشرفت و سربلندی جز با حق‌جویی و صداقت در عرصه آگاهی ممکن نمی‌شود و خبرنگاران و اصحاب قلم به گواه تاریخ در این مهم همواره پیشرو و پیش قدم بوده و هستند.

سلام و درود خدا بر تمامی خبرنگاران شهید که قلم را سلاح خویش و رسانه را سنگر دفاع از استقلال و آزادی و مقابله با زرمندان و زورمندان بریده از انسانیت قرار دادند و در این راه پرافتخار به لقای محبوب رسیدند. بـا تبریک فـرارسیدن ۱۷ مرداد “روز خبرنگار”  به تمامی خبرنگاران سخت کوش میهن اسلامی، یاد و خاطره شهید صارمی و دیگر شهدای والامقام رسانه را گرامی می داریم.

فـــرزاد دلارام

لینک کوتاه:
فهرست