13آبان، روز ملّی مبارزه با استکبار جهانی گرامی باد

وقتی برگ های تاریخ را ورق زده و مطالعه می کنیم و به روز ۱۳ آبان می رسیم، می بینیم که این روز یادآور وقایع متعددی است. از تبعید حضرت امام خمینی (ره) در سال ۱۳۴۳ به ‌دلیل اعتراض و افشاگری شجاعانه ایشان علیه پذیرش کاپیتولاسیون گرفته تا کشتار وحشیانه دانش‌آموزان توسط رژیم پهلوی در سال ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال ۱۳۵۸ به دست دانشجویان پیرو خط امام (ره).

بی تردید وقایع ۱۳ آبان مبدأ تاریخ استکبارستیزی مردمی آگاه و هوشیاری است که در مقابل انواع توطئه‌های دشمن در جهات مختلف ایستادگی کرده‌اند. این روز یادآور حماسه آفرینی های زنان و مردان شجاعی است که با عشق و ارادت به حضرت امام (ره) و انقلاب اسلامی، ندای استکبارستیزی و مبارزه با ظلم را رساتر فریاد زدند و مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی کوبیدند و در مقابل گلوله های مرگبار طاغوت سینه سپر کردند و با استقامت، ایستادگی، اتحاد و انسجام و یکپارچگی رویای بازگشت به ایران اسلامی را برای همیشه از ذهن دشمنان پاک کردند و درخشان ترین تاریخ حماسی را در اذهان مردم ایران اسلامی حک کردند.

روز تاریخی ۱۳ آبان در حیات مبارزاتی ملت بزرگ ایران، یادآور اعتراف شیطان بزرگ به قدرت استکبارستیزی و منطق و عقلانیت رهبری و جوانان انقلابی ایران است. جهان در جریان این اقدام انقلابی شاهد حقارت، سرگردانی و سرآسیمگی ابرقدرتی بود که علاوه بر افتادن نقاب از چهره‌اش، خفت شکست صحرای طبس را نیز تجربه کرد.

بحمدالله، امروز و پس از گذشت چهل و اندی سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، نهال انقلاب، درخت تنومندی شده که ریشه های آن در اعماق جان های مردم خاورمیانه دویده و صدای آزادی خواهی ملت ایران به گوش مردمان سایر کشورها نیز رسیده است. امروز مقاومت در برابر استکبار جهانی به آرزوی بسیاری از ملت ها تبدیل شده است در حالیکه ایران عزیز جلوه این مقاومت در سراسر دنیاست.

یوم الله 13 آبان، روز دانش‌آموز و روز ملّی مبارزه با استکبار جهانی و یادمان تاریخی تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، گرامی باد

فـــرزاد دلارام

لینک کوتاه:
فهرست