دفاع مقدس

بسم رب الشهدا

هفته دفاع مقدس در تقویم کشورمان به هفته آغازین جنگ ایران و عراق اطلاق می‌شود و از ۳۱ شهریور تا ۷ مهر ادامه دارد.

هشت سال دفاع مقدس که آن روزهای فراموش نشدنی را هیچ خانواده ای فراموش نخواهد کرد. مادرانی که فرزندان شان و فرزندانی که پدران شان، در راه دفاع از میهن شهید شدند و جوانانی که با جانفشانی و رشادت های مثال زدنی در دفاع از خاک و ناموس وطن در برابر دشمنِ متجاوز جنگیدند و جانباز و ایثارگر و رزمنده شدند.

بی شک در دوران دفاع مقدس آنچه بدست آمد، خود باوری ملت بود. آزمون ایمان، آزادگی و رشادت بود که ملت ما بالاترین نمرات را گرفت. آزمون صبر و تحمل بود که خانوداه های شهدا و جانبازان آن را در سطح جهانی کسب کردند. آزمون هدیه و بخشش از آن پیرزنی بود که تنها دارایی زندگی خود را که روزانه چند عدد تخم مرغ بود به جبهه ها می بخشید.

و اما آن زمانی که رزمندگان ما در جبهه های متعدد نبرد حق علیه باطل با حمایت و پشتیبانی این مردم می جنگیدند، آن جنگِ صفا بود با جفا و جنگِ محبت بود با قهر و جنگِ فرشتگان بود با دیوان… و ملت ما به راستی از این آزمون سربلند بیرون آمدند و یاد این حماسه، سالیانِ سال، چهره به چهره و سینه به سینه خواهد گشت.

هفته دفاع مقدس يادآور خون هاي مقدسي است که در پاي شجره طوباي انقلاب اسلامي ريخته شد. فرزندان جبهه و شهادت، اطاعت را عبادت مي بينند. وارثان دفاع مقدس عزتِ جهاد را با ذلتِ در خانه نشستن عوض نمي کنند.
هفته دفاع مقدس، نمودار مجموعه اي از برجسته ترين افتخارات ملت ايران در دفاع از مرزهاي ميهن اسلامي و جانفشاني دلاورانه در پاي پرچم برافراشته اسلام و قرآن است.

و مقام معظم رهبری چه زیبا فرمودند، که دفاع مقدس یک افتخار است.

یاد و خاطره همه شهدای دفاع مقدس گرامی باد…

فـــرزاد دلارام

 

 

لینک کوتاه:
فهرست